Решите:

1) - 1,8 - 1 3/8

2) - 5/12 - 1/15

3) - 1 31/32 + 2 7/24

+2
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 03:40
    0
    -1,8 - 1 3/8 = - 18/10 - 1 3/8 = - 1 4/5 - 1 3/8 = - 1 32/40 - 1 15/40 = - 2 47/40 = - 3 7/40

    -5/12 - 1/15 = - 25/60 - 4/60 = - 29/60

    -1 31/32+2 7/24=2 56/192 - 1 186/192=62/192=31/96