Решите (7/8 : 4-3/16) + 3/64

+4
Ответы (2)
  1. 1 мая, 06:18
    0
    7/8:4=7/8*1/4=7/32

    7/32-3/16=7/32-6/32=1/32

    1/32+3/64=2/64+3/64=5/64
  2. 1 мая, 07:56
    0
    1) 7/8 : 4 = 7/8 * 1/4 = 7/32

    2) 7/32 - 3/16 = 7-6/32 = 1/32

    3) 1/32 + 3/64 = 2+3/64 = 5/64