1) (х-2,5) * 4 1/5=6,3; 2) 3,5 * (х+2 1/4) = 14; 3) (1 3/4+x) : 1,9=2,5; (7,1-x) : 3,6=1 1/2.

+1
Ответы (1)
  1. 3 июня, 14:11
    0
    2) 3,5 (х+2 1/4) = 14

    3,5 х+8,75=14

    3,5 х=5,25

    х=2/3