Упростите 2 а - (5 а-1) + 3

+2
Ответы (2)
  1. 4 февраля, 09:17
    0
    2 а - 5 а + 1 + 3 = - 3 а + 4
  2. 4 февраля, 09:56
    0
    2 а - (5 а-1) + 3=2a-5a+1+3=-3a+4