6•3+х=72 помогите ребята

+2
Ответы (2)
  1. 25 октября, 16:12
    0
    6•3=18. 72-18=54. 18+54=72
  2. 25 октября, 17:40
    0
    6•3+x=72

    x=6•3

    x=18

    x=72-18

    x=54

    Ответ: 54