Вычислите: (8,21+21,44) - (0,25*0,9) + 30,6:0,9.

+4
Ответы (1)
  1. 25 июля, 21:03
    0
    (8,21+21,44) - (0,25*0,9) + 30,6:0,9=63,425

    1) 0,25*0,9=0,225

    2) 8,21+21,44=29,65

    3) 30,6:0,9=34

    4) 29,65-0,225=29,425

    5) 29,425+34=63,425