Реши уравнения:

2 (a+2) - 10=6 (3-а)

3 (2y-1) + 6 (3 у-4) = 83+5 (y-3)

+5
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 09:52
    0
    2 (a+2) - 10=6 (3-а)

    2 а+4-10=18-6 а

    2 а+6 а=18+10-4

    8 а=24

    а=24:8

    а=3

    3 (2y-1) + 6 (3 у-4) = 83+5 (y-3)

    6 у-3+18 у-24=83+5 у-15

    6 у+18 у-5 у=83-15+24+3

    24 у=95

    у = 3 23/24