23,276:2,3-8,6 * (17,2*0,125+0,05) + 0,25*3,2. 9,25*1,04 - (6372:0,6+1,125*0,8) : 1,2+0,16:6,2

+2
Ответы (1)
  1. 30 апреля, 05:19
    0
    23,276:2,3-8,6 * (17,2*0,125+0,05) + 0,25*3,2 = - 8

    1) 23,276 : 2,3 = 10,12

    2) 17,2 * 0,125 = 2,15

    3) 2,15 + 0,05 = 2,2

    4) 0,25 * 3,2 = 0,8

    5) 8,6 * 2,2 = 18,92

    6) 10,12 - 18,92 = - 8,8

    7) - 8,8 + 0,8 = - 8

    2. 9,25*1,04 - (6372:0,6+1,125*0,8) : 1,2+0,16:6,2 = - 8841 323/3100

    1) 9,25 * 1,04 = 9,62

    2) 6372 : 0,6 = 10620

    3) 1,125 * 0,8 = 0,9

    4) 10620 + 0,9 = 10620,9

    5) 10620,9 : 1,2 = 8850,75

    6) 0,16 : 6,2 = 4/155

    7) 9,62 - 8850,75 = - 8841,13

    8) - 8841,13 + 4/155 = - 8841 323/3100