190 - (18+12) + (17+40) = ?

+1
Ответы (2)
  1. 12 марта, 16:27
    0
    190-30+57=

    =190-87=

    =103=
  2. 12 марта, 18:54
    0
    190 - (18+12) + (17+40) = 103

    1) 18+12=30

    2) 17+40=57

    3) 30+57=87

    4) 190-87=103