Помогите по действиям! (2,5-2 1/3) * (-5 1/7) + 1 1/3: (-5,6) =

+1
Ответы (2)
  1. 22 февраля, 12:00
    0
    2,5-2 1/3=2 1/2-2 1/3=2 3/6-2 2/6=1/6

    1/6 * (-5 1/7) = 1/6 * (-36/7) = - 6/7

    1 1/3: (-5,6) = 1 1/3: (-5 3/5) = 4/3 * (-5/28) =

    -5/18

    -6/7 + (-5/18) = - 108/126-35/126=-143/126

    =-1 17/126
  2. 22 февраля, 14:24
    0
    (2,5 - 2 1/3) * (-5 1/7) + 1 1/3 : (-5,6) = - 1 43/84

    1) 2 1/2 - 2 1/3 = 5/2 - 7/3 = 15/6 - 14/6 = 1/6

    2) 1/6 * (- 5 1/7) = 1/6 * (- 36/7) = - 6/7

    3) 11/3 : (-5 3/5) = 11/3 : (-28/5) = 11/3 * (- 5/28) = - 55/84

    4) - 6/7 + (-55/84) = - 72/84 - 55/84 = - 127/84 = - 1 43/84