2 1/22*2 17/30:1,3125-3,99

+3
Ответы (1)
  1. 15 октября, 09:08
    0
    2 1/22 * 2 17/30 : 1,3125 - 3,99 = 0,01

    1) 2 1/22 * 2 17/30 = 45/22 * 77/30 = (3*7) / (2*2) = 21/4 = 5,25

    2) 5,25 : 1,3125 = 4

    3) 4 - 3,99 = 0,01