Вычисли (-3,8+2 1/3) * (-1 7/8) + 4 1/6: (-1 2/3)

+5
Ответы (1)
  1. 26 января, 20:37
    0
    21/3=7

    -3,8+7=3,2

    -17/8=2,125

    -12/3=-4

    3,2*2,125=6,8

    41/6=6,8333333

    6,8333333/4=1,7083333

    6,8+1,7083333=8,5083333