Вычислить 190+70-60+80-90+50

+2
Ответы (1)
  1. 26 июня, 22:32
    0
    190 + 70 - 60 + 80 - 90 + 50 = 240

    1) 190 + 70 = 260

    2) 260 - 60 = 200

    3) 200 + 80 = 280

    4) 280 - 90 = 190

    5) 190 + 50 = 240