Вычислите

11) (7/8 + 5/6) : (41/3 - 41/4)

10) (36/35:6/7) + (24/11 * 22/12)

+5
Ответы (1)
  1. 8 мая, 21:23
    0
    11) (7/8+5/6) : (41/3-41/4) = 41/24 : 41/12=1/2

    12) (36/35:6/7) + (24/11*22/12) = (36/35:6/7) + (2*2) =

    =6/5+4=5 1/5 (5,2)