3,55 * (3 5/16 + 2 13/60) * 3 27/71 - 38,4

+4
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 13:08
    0
    3,55*5 114/240 * 3 27/71 - 38,4=3 55/100 * 114/240 * 3 27/71 - 38,4 = 355/100 * 114/240 * 27/71 - 38,4 = 8520/1140 * 27/71 - 38,4=

    108/38-38,4=2,8-38,4 = - 35,6