Вычислите 2/5:7/10+2.1/3•2/7

+4
Ответы (1)
  1. 20 мая, 07:55
    0
    2/5:7/10=2/5*10/7=4/7

    2 1/3*2/7=7/3*2/7=2/3

    4/7+2/3=12/21+14/21=26/21=1 5/21