15p+5k-25t Вынести за скобки

12p-14k+61 Вынести за скобки

+5
Ответы (1)
  1. 24 августа, 17:36
    0
    15p+5k-25t=5 (3p+k-5t)

    12p-14k+61=2 (6p-7k) + 61