Разложите на множители многочлен:

55y+36xn+99n+20xy

+3
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 23:34
    0
    55y+36xn+99n+20xy = (55y+99n) + (20xy + 36xn) = 11 (5y + 9n) + 4x (5y + 9n) =

    = (5y+9n) (11+4x)