Вычисли 48 - 32 / 4 - (3 + 7 х 4)

+5
Ответы (1)
  1. 21 марта, 08:50
    +1
    48-32:4 - (3+7*4) = 9

    1) 7*4=28

    2) 3+28=31

    3) 32:4=8

    4) 48-8=40

    5) 40-31=9