разложите на множители икс в 4 степени плюс 4

+4
Ответы (1)
  1. 27 июля, 11:44
    0
    x^4+4=x^4 + 4x^2-4x^2+4 = (x^4+4x^2+4) - 4x^2 = (x^2+2) - (2x) = (x^2+2x+2) (x^2-2x+2)