1 целая 3/4 - - 7/8 - - (4/9 + 1 / 18) - - 5 / 16

+3
Ответы (1)
  1. 21 июня, 11:07
    0
    1 3/4-7/8 - (4/9+1/18) - 5/16=1/16

    1) 4/9+1/18=8/18+1/18=9/18=1/2

    2) 1 3/4-7/8-1/2=1 6/8-7/8-4/8=3/8

    3) 3/8-5/16=6/16-5/16=1/16