Сложите

-8 + (-7) + (-6) + (-5) + (-4) + (-3) + (-2) + (-1) + 0+1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=

+4
Ответы (1)
  1. 16 мая, 20:20
    0
    - 8 + (- 7) + (-6) + (-5) + (-4) + (-3) + (-2) + (-1) + 0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6+7+8 + 9 + 10 =

    = (8-8) + (7-7) + (6-6) + (5-5) + (4-4) + (3-3) + (2-2) + (1-1) + 0 + 9 + 10 =

    = 9+10=19