18:6+513-5 х (91-84) =

64:8+9:9-63:7=

(6+2) х (701-698) : (3 х4:2) =

4 х 8-8 х (41-39)

+2
Ответы (1)
  1. 22 октября, 15:42
    0
    18:6+513-5 х (91-84) = 481

    1) 91-84=7

    2) 18:6=3

    3) 5*7=35

    4) 3+513=516

    5) 516-35=481

    64:8+9:9-63:7=0

    1) 64:8=8

    2) 9:9=1

    3) 63:7=9

    4) 8+1=9

    5) 9-9=0

    (6+2) * (701-698) : (3*4:2) = 4

    1) 6+2=8

    2) 701-698=3

    3) 3*4=12

    4) 12:2=6

    5) 8*3=24

    6) 24:6=4

    4*8-8 * (41-39) = 16

    1) 41-39=2

    2) 4*8=32

    3) 8*2=16

    4) 32-16=16