3 * (25+x) - 4 * (25+x) = 10

+4
Ответы (1)
  1. 7 июля, 19:34
    0
    3 * (25+x) - 4 * (25+x) = 10

    75+3x-100-4x=10

    -x-25=10

    -x=10+25

    x = - 35