3/8 * 5 + 5/56 - 1/7 : 1/5

+5
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 10:25
    0
    1) 3/8*5=15/8

    2) 1/7:1/5=1/7*5/1=5/7

    3) 15/8+5/56=105+5/56=110/56

    4) 110/56-5/7=110-40/56=70/56=5/4

    Ответ: 5/4