Запиши в процентах дроби 2) 1/25 3/5 3/10 3/4 1/50

+3
Ответы (2)
  1. 11 декабря, 14:26
    0
    1/25 = 4/100 = 4%,

    3/5 = 60/100 = 60%,

    3/10 = 30/100 = 30%,

    3/4 = 75/100 = 75%,

    1/50 = 2/100 = 2%
  2. 11 декабря, 17:19
    0
    1/25=4/100*100%=4% 3/5=6/10*100%=60% 3/10*100%=30% 3/4=75/100*100%=75% 1/50=2/100*100%=2%