3/4 : 2/6 = ?

3/4 * 2/6 = ?

+2
Ответы (2)
  1. 26 мая, 14:07
    0
    3/4 : 2/6 = 3/4*6/2=9/4=2 1/4

    3/4 * 2/6 = 1/4
  2. 26 мая, 15:21
    0
    3/4:2/6=3/4*6/2=18/8=2 2/8 = 21/4

    3/4*2/6=6/24=1/4