1) 5/7-11/14

2) -23 1/4 - (-6 1/3-3.8)

3) 7/9 + (1/14-2/7)

+3
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 03:49
    0
    1) 5*2/14 - 11/14 = 10/14-11/14 = - 1/14

    2) - 93/4 - (-19/3-19/5) = - 93/4+19/3+19/5 = - 93*15/60 + 19*20/60 + 19*12/60 = - 1395/60 + 380/60+228/60 = - 787/60 = - 13 7/60

    3) 7/9 + (1/14 - 2*2/14) = 7/9 + (1/14-4/14) = 7/9-3/14 = 7*14/126 - 3*9/126=98/126-27/126 = 71/126