2 3/10•а-1 2/3 а при а=6

+3
Ответы (1)
  1. 6 октября, 21:54
    0
    2 3/10 а-1 2/3 а=а * (2 3/10-1 2/3) = а * (23/10-5/3) = а * (69/30-50/30) = а*19/30=

    =6*19/30=19/5=3 4/5