С - (3 с - (5 с-1)) при с = 1/6=

+3
Ответы (1)
  1. 1 июня, 00:13
    0
    С - (3 с - (5 с-1)) при с = 1/6

    С - (3 с - (5 с-1)) = С - (3 с-5 с+1) =

    С-3 с+5 с-1 = 6 С-3 с-1 = 3 С - 1

    3 С-1 = 3•1/6 - 1=

    Сокращаем 3 и 6 на 3

    1• 1/2 - 1 = 1/2 - 2/2 = - (2/2 - 1/2) = - 1/2

    Или

    3 С-1 = 3• 1/6 - 1 = 1• 1/2 - 1 = 0,5-1=

    - (1-0,5) = - 0,5