3 3/7•а - 3 3/7•b при а=9 5/12 при b=2 11/18

+5
Ответы (1)
  1. 26 июля, 03:39
    0
    3 3/7 * (a-b)

    3 3/7 * (9 5/12-2 11/18) = 23 1/3

    1) 113/12-47/18=339/36-94/36=245/36

    2) 3 3/7*245/36=24/7*245/36=70/3=23 1/3