Решить:

4/7 * (-9) - 4/7*5

+3
Ответы (2)
  1. 5 мая, 08:49
    0
    4/7*-9=-36/7=-5 1/7

    4/7*5=20/7=2 6/7

    -5 1/7-2 6/7=-8
  2. 5 мая, 09:34
    0
    4/7 * (-9) - 4/7*5 = - 36/7 - 20/7 = - 8