Решите - 6 1/5: (3 2/5-1 1/3) и - 3 2/3*1 1/2-1 2/3*1 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 28 июля, 01:25
    0
    -6 1/5: (3 2/5-1 1/3) = - 3

    3 2/5-1 1/3=17/5-4/3=51/15-20/15=31/15

    -6 1/5:31/15=-31/5*15/31=-3

    -3 2/3*1 1/2-1 2/3*1 1/2=1 1/2 (-3 2/3-1 2/3) = 1 1/2 * (-4 4/3) = 3/2 * (-16/3) = - 8