Решите системы уравнений способом сложения. г) {х+3 у=17, 2 у-х=13. д) {4 х+3 у=-15, 5 х+3 у=-3. е) {2 х-5 у=1,4 х-5 у=7. ж) {х+5 у=3, х+4 у=2.

+5
Ответы (1)
  1. 23 июня, 11:37
    0
    Г) {5y=30, x+3y=17

    {y=6, x=-1

    д) {4x+3y=-15| * (-1), 5x+3y=-3

    {x=12, 5x+3y=-3

    {x=12, y=-23

    e) {2x-5y=1; 4x-5y=7

    {-2x+5y=-1; 4x-5y=-7

    {2x=-8; 4x-5y=-7

    {x=4; y=1,8

    ж) {x+5y=3, x+4y=2

    {-x-5y=-3, x+4y=2

    {y=1, x+4y=2

    {y=1, x=1