1,2•5 х+1,5•4 у мундагы Х+У=3

+4
Ответы (1)
  1. 25 июля, 11:46
    0
    1,2 * 5 х + 1,5 * 4 у = 6 х + 6 у = 6 (х + у)

    мундагы х + у = 3

    6 (х + у) = 6 * 3 = 18

    Ответ: 18.