5/6 х: (-2 5/6) при х = - 3 2/5: 0,2:--10

+3
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 18:55
    0
    5/6 х: (-2 5/6)

    1) 5/6 * (-3 2/5) = 5/6 * (-17/5) = - 17/6

    -17/6: (-2 5/6) = - 17/6: (-17/6) = - 17/6 * (-6/17) = 1

    2) 5/6*0,2=5/6*2/10=5/6*1/5=1/6

    1/6: (-17/6) = 1/6 * (-6/17) = - 1/17

    3) 5/6 * (-10) = - 25/3

    -25/3: (-17/6) = - 25/3 * (-6/17) = 50/17=2 16/17