1).1500: (500-200•2) 2).1500• (500-200) : 2. 3).3546-283•4+819. 4) 1254+645:5-967.

+1
Ответы (2)
  1. 14 мая, 03:50
    0
    1)

    1) 200*2 = 400

    2) 500-400=100

    3) 1500:100=15

    2)

    1) 500-200=300

    2) 1500*300=450000

    3) 450000:2=225000

    3)

    1) 645:5=129

    2) 1254+129=1383

    3) 1383-967=416
  2. 14 мая, 05:18
    0
    1) 200*2=400

    500-400=100

    1500:100=15

    2) 500-200=300

    1500*300=450000

    450000:2=225000

    3) 283*4=1132

    3546-1132=2414

    2414+819=3233

    4) 645:5=129

    1254+129=1383

    1383-967=416