1500 : (500-200*2) =

1500 * (500-200:2) =

3546-283*4+819=

1254+645:5-967=

+2
Ответы (1)
  1. 19 марта, 22:42
    0
    1500 : (500-200*2) = 15

    1)) 200•2=400

    2)) 500-400=100

    3)) 1500:100=15

    
1500 * (500-200:2) = 600000

    1)) 200:2=100

    2)) 500-100=400

    3)) 1500•400 = 600000

    
3546-283*4+819=3233

    1)) 283•4 = 1132

    2)) 3546 - 1132 = 2414

    3)) 2414 + 819 = 3233

    
1254+645:5-967=416 


    1)) 645:5 = 129

    2)) 1254+129=1383

    3)) 1383-967 = 416