85-6*8:4 54:9*7-20 420:7*8-24:6

+1
Ответы (1)
  1. 4 июля, 00:36
    0
    85-6*8:4=73

    1) 6*8=48

    2) 48:4=12

    3) 85-12=73

    54:9*7-20=22

    1) 54:9=6

    2) 6*7=42

    3) 42-20=22

    420:7*8-24:6=476

    1) 420:7=60

    2) 60*8=480

    3) 24:6=4

    4) 480-4=476