4/5 * (-5/8) + 3/4 * (-4/9)

+1
Ответы (2)
  1. 23 января, 14:58
    0
    -0,5+1/3 = - 3/6 + 2/6 = - 1/6
  2. 23 января, 15:07
    0
    4/5 * (-5/8) = - 4/8=-1/2

    3/4 * (-4/9) = - 3/9=-1/3

    -1/2 + (-1/3) = - 1/2-1/3=-3/6-2/6=-5/6