Вычислить (7-1|5/9:7/24) : 20/27?

+3
Ответы (1)
  1. 22 июля, 18:53
    0
    1 5/9:7/24=14/9*24/7=48/9=5 1/3

    7-5 1/3=6 3/3-5 1/3=1 2/3

    1 2/3:20/27=5/3*27/20=9/4=2 1/4