Решите.

(1 4/9 + 2 5/6 - 2 3/4) * (2 1/2 - 11/14)

+5
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 20:40
    -2
    1 4/9 + 2 5/6 - 2 3/4=1 16/36+30/36-27/36=1 19/36

    2 1/2-11/14=2 7/14-11/14=1 10/14=1 5/7

    1 19/36*1 5/7=55/36*12/7=55/21=2 13/21