19-x при x=17; -17; 8.5; -4/9; 30.2

+4
Ответы (2)
  1. 8 марта, 00:02
    0
    2; 36; 10,5; 8; -11,2)

    Все)

    Очень просто)
  2. 8 марта, 01:26
    0
    X=17; 19-17=2

    x=-17; 19+17=36

    x=8.5; 19-8.5=10.5

    x=-4/9~-0.4; 19+0.4=19.4

    x=30.2; 19-30.2=-11.2