10-2 3/4*1 1/3-1/3

9-3 1/5*1 2/3+1 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 5 июля, 00:32
    0
    1) 2 3/4*1 1/3=11/3=3 2/3 2) 10-3 2/3=9 3/3-3 2/3=6 1/3 3) 6 1/3-1/3=6 2. 1 (3 1/5*1 2/3=16/3=5 1 / 3 2) 9-5 1/3=8 3/3-5 1/3=3 2 / 3 3) 3 2/3+1 1/3=5