Найдите корень уравнение 8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

+5
Ответы (1)
  1. 27 октября, 21:08
    0
    8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    8 у-6 у-7 у+10 у=-16-9

    5 у=-25

    у = - 5