1) 162*54+12*18+88*18+162*46=

2) 15*34-15*14+10*25-15*10+10*75=

+1
Ответы (1)
  1. 3 марта, 07:41
    0
    1) 62 * 54 + 12 * 18 + 88 * 18 + 162 * 46 = 8748 + 216 + 1584 + 7452 = 18000

    2) 15 * 34 - 15 * 14 + 10 * 25 - 15 * 10 + 10 * 75 = 510 - 210 + 250 - 150 + 750 = 1150