1/5 - (-1/9) + (-5 целых1/3) + 5/9-0,2

+4
Ответы (1)
  1. 12 мая, 09:07
    0
    1) 1/5 + 1/9 = 14/45

    2) 14/45-5 1/3 = - 226/45

    3) - 226/45+5/9 = 226/45 - 5/9 = 201/45 = 4 / 21/45 = 4 7/15

    4) 4 7/15 - 0,2 = 67/15 - 1/5 = 64/15 = 4 4/15