Найти корень уравнения - 4 (5-2 у) + 3 (у-4) = 6 (2-у) - 5 у

+2
Ответы (1)
  1. 12 августа, 08:35
    0
    -20+8 у+3 у-12=12-6 у-5 у

    11 у+6 у+5 у=12+12+20

    22 у=44

    У=44:22

    у=2