10-у дробь + 3 у+8 дробь3=у+6 дробь 2

+1
Ответы (1)
  1. 8 октября, 22:52
    0
    10-y / (3y) + 8/3=y+6/2

    (10-y) / 3y+8/3 - (y+6) / 2=0

    20-2y+16y-3y (y+6) = 0 (y#0).

    20+14y-3y^2-18=0

    -3y^2-4y+20=0

    3y^2+4y-20=0

    D=16+4•3•20=256>0

    y1 = (-4+√256) / 6 = (-4+16) / 6=2

    y2 = (-4-16) / 6=-20/6=-10/3

    ответ. 2; - 10/3