Вычеслите 2/5 * (3/8 - 1/5)

+2
Ответы (1)
  1. 18 июня, 03:34
    0
    1) 3/8 - 1/5 = 15-8/40 = 7/40

    2) 7/40 * 2/5 = 7·2/40·5 = 14/200 = 7·2/100·2 = 7/100 = 0.07